O nás

This post is also available in: English (Angličtina)

O nás

Nápad na spojení originálního a promyšleného art designu do kolekce Yoga Feel Energy vznikal ve vizích a představách postupně. K přenosu záměru do reálné podoby ucelené kolekce jogamatek pro všechny, které spojuje kouzlo jógy, vnitřního klidu, uvolnění, relaxace a lásky k tvoření a pohybu došlo v průběhu roku 2016.

Projekt Yoga Feel Energy přinesl do našich končin první ekologické jogamatky s propracovanými užitnými vlastnostmi a jedinečným designem. Jóga je mocný nástroj, jímž lze kultivovat tělo i ducha.  Podložka na jógu (jogamatka) se stává součástí propojení mezi jejím uživatelem a Matkou Zemí, která nám dává životadárnou sílu.
Praktikování jógy na jogamatce se záměrně umístěnými, umělecky vyvedenými, harmonickými a energetizujícími vzory podporuje pocity zdraví a krásy, péče, estetiky, mysteria a harmonie energie v těle.

Na počátku našeho tvůrčího projektu stála představa nabízet jogamatky pro každého a zároveň prostřednictvím nich přinášet a užívat sílu výtvarně pojatých designů. Současně nabízet pro jogová studia možnost vytvoření jejich ucelených kolekcí a pro lektory možnost získání vzorových jogamatek.

Na samém počátku vznikly tři druhy jogamatek:

Mandaly

Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh.
Je symbolem jednoty, rovnováhy, energie.
Kruh patří mezi nejuniverzálnější a posvátné symboly.
Planety, stejně jako mnoho mikroskopických struktur v lidském těle, mají tvar kruhu.
Pokud se tento symbol zhmotní kolem těla, pak se vnitřní energie může umocnit.
Mandaly umístěné na jogamatkách využívají jemné energie záměrně vybraných barev, využívají symetričnosti i záměrně volené asymetrie.

Energie
Vzory plné barev a linií zpracované počítačovou grafikou jsou kategorií pro nespoutané jedince, podporují práci s energií v těle.

Vesmír
… být součástí nekonečného prostoru, plout v Mysteriu bytí tady a teď …
Tyto pocity nabízejí jogamatky s designem vesmíru.
Mlhoviny a jejich barvy dávají pocit energie zrodu, nových počátků a záměrů.
Klidné hluboké a tajemné nekonečno prostoru budí pocit posvátného klidu,
plynutí a propojení s Matkou a Otcem.

Postupně jsme do našeho portfolia zařadili další druhy jogamatek a doplňky, které pomáhají naplnit nabídku opravdu pro každého a pro každou příležitost. Pod značkou Yoga Feel Energy Vám postupně představujeme a nabízíme jogamatky, které zapadají do naší koncepce kolekce.

Design       

Jogamatky, které působí při cvičení jógy harmonickým a energizujícím nábojem a přináší pocit uvolnění a sebepoznání. Jogamatky, které mají svoji grafickou hodnotu, nevychází však z uměleckého designu ale jsou výběrem hezkého z volně dostupných designů grafiků, kteří své návrhy nesvazují s žádným uceleným projektem a uvolňují své výtvory pro celou řadu kolekcí a značek po celém světě.

Kruhové

Kruhem se odpoutáme od okolního světa a jsme jím chráněni, zároveň v jeho středu soustřeďujeme magickou moc a sílu, která se pojí s naším soustředěním a vytváří nad kruhem ochranu před agresí a útokem negativních sil.  Těmito výjimečnými jogamatkami představujeme sílu originálního art designu mandal a přinášíme Vám je v cestovní podobě, tj. v odlehčené tloušťce kaučukového podladu a příjemném průměru 140 cm.

 

V neposlední řadě, přinášíme také postupně produkty jako doplňky k jogamatkám, zejména přepravní tašky i když každá Yoga Feel Energy jogamatka je vybavena praktickým popruhem pro přenos.

 

Vizí tohoto projektu v srdci i mysli byla obdařena

Ing. Eva Mašínová

„Všechny celoživotní poznatky a zkušenosti jsem jako dílky poskládala v jeden celistvý obraz – tento projekt.“

„Studovala jsem textilní inženýrství a tak jsem mohla po konzultacích na textilní fakultě,
(dnes Technické univerzity Liberec), nejnovější výzkum a znalosti výroby skloubit se svou autorskou tvořivou prací a ART terapií, kterou vedu.
Art design – vzory ručně malované na hedvábnou tkaninu tak díky digitální technologii obrazu mohly být propojeny s kvalitním ekologickým materiálem spolu s nejmodernější metodou přenosu barviv do vláken.
Vznikla tak neklouzavá, měkká podložka s omakem sametu a zářivými barvami navržených vzorů.

Metody vrstvení barev a jejich prolínání na hedvábí jsem měla možnost poznávat při svých cestách po Asii – Thajsko, Bali Sumatra…
Nejhlouběji jsem do této techniky práce s textiliemi a barvami pronikla při pobytu u kmene Batáků žijících u jezera Toba, na Bali jsem malovala v dílně mezi rýžovými políčky…

Tvoření je pro mne něco jako dýchání.
Od mala kamarádím se vším, čím a po čem se dá malovat, skládám k sobě odstíny barev, cítím je a ctím jejich rytmy. Má cesta mne zavedla do textilní školy, navrhování odívání, ale oklikami i k modernímu počítačovému světu grafiky a digitálnímu zpracování barev.
Malba na hedvábí mě naplňuje zvláštním vzrušením a vytržením z reálného světa do krajiny fantazie, pocitů a představ, kde čas běží podle jiných měřítek a dává mi možnost hry linií a barev. Potěšení nacházím ve všech činnostech a tak jsem prošla textilní tovární tvorbou, počítačovou grafickou tvorbou, reklamní agenturou, návrhy a výrobou pro řemeslné trhy, instalací výstav.
Veškerý pohyb je pro mne také velkým Mysteriem. V něm cítím radost a příliv energie, je mou častou inspirací, meditací…
Objevuji cestu prožitku, který umožňuje naše lidské tělo jako jedinečný nástroj a učím na něj hrát sebe i ty, kteří navštěvují mé výtvarné a pohybové programy.
Má cesta mě zavedla i ke studiu Arteterapie.
Při něm a hlavně při praktické práci s klienty jsem si uvědomila další životní hodnoty.
Radost z tvoření a krásy kolem nás i její sílu v každodenním životě.
Nyní se Arteterapii věnuji velkým dílem, cítím ji jako své poslání a zkušenosti z jejího působení na člověka a jeho pocity se zrcadlí v designech navržených pro tento projekt.“

Eva Mašínová se tvoření věnuje dlouhodobě a na střípky z jejího světa umění, pohybových aktivit a Arteterapie se můžete podívat na webové stránce www.tvorivyzivot.cz.

O obchodní a provozní záležitosti a každodenní chod obchodu a značky se stará

Bc. Pavel Jezdinský, MBA.

„ V našem projektu jsem spíše tím rebelem a ryzím praktikem.
I k těmto vlastnostem mne dovedla celá škála životních poznání a zkušeností.
Plně respektuji sílu přítomné chvíle – v okamžitosti akce a reakce, síly tady a teď.
To, že už jenom myšlenky na dění kolem jógy přináší do života soustředění a vědomí probíhající chvíle. To mi napomáhá rozlišovat mezi podstatným a nepodstatným.
Mým přáním a každodenním motorem je, aby prezentace našich produktů a jejich prodej byly pro každého jednoduché a již samotný výběr a pořízení jogamatky znamenalo příjemné očekávání kdy bude Vaše vybraná jogamatka doručena.“

show